Bois de Boulogne erdõ - Page 3
Üdvözöllek nálunk
Felhasználónév:

Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Postagalamb központ

Akik erre járnak

Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

A legtöbb felhasználó (57 fő) Szomb. Nov. 11, 2017 7:42 pm-kor volt itt.
Legújabb történetek

✥ Yesterday at 1:03 pm ✥

✥ Pént. Okt. 19, 2018 4:31 pm ✥

✥ Csüt. Okt. 18, 2018 6:31 pm ✥

✥ Csüt. Okt. 18, 2018 2:45 pm ✥

✥ Szer. Okt. 17, 2018 9:15 pm ✥

✥ Szer. Okt. 17, 2018 8:40 pm ✥

✥ Kedd Okt. 16, 2018 11:04 am ✥

✥ Hétf. Okt. 15, 2018 8:05 pm ✥

✥ Hétf. Okt. 15, 2018 10:24 am ✥

Párizs lakói

Bois de Boulogne erdõ

Témanyitás ✥ Bois de Boulogne erdõ •• Szomb. Nov. 25, 2017 3:55 pm
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

First topic message reminder :

Forrás: google

Forrás: google

A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 24, 2018 4:38 pm-kor.
Alapító;;Segítõ ✥
● ● Posztok száma :
2356
● ● Reag szám :
1548
● ● Keresem :
my babes
● ● karakter arca :
● ● Faceless

SzerzőÜzenet

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Kedd Ápr. 10, 2018 12:14 pm

Felvonom a szemöldökömet.
Veszekedés? Miért? Az esküvő tervét ellenezte, vagy azt, hogy vissza akartad mondani?
Őrült kérdés. Na mégis mit ellenezne egy jó testvér, ha a nagyjából tizenhét éves öccse nősülni akarna?
Elvben a válasz egyértelmű. De eleget láttam már ahhoz, hogy tudjam, csak elvben.
Egyébként is, miért akart a testvéred beleszólni? Még ha a szüleid veszekedtek volna veled, az más lett volna… Mármint…
Elhallgatok. Hiszen nem ismerem, nem tudom mi a helyzet náluk otthon, azt sem, hogy vannak-e szülei.
Bocs – folytatom halkan. – Ne haragudj! Pont nekem nem kellett volna ilyet mondanom. Szóval… miért épp a testvéred volt, aki erre figyelt?
Arra, hogy már hónapok teltek el és még mindig eszébe jut a dolog csak aprót bólintok. ez érthető. Az ember úgy van vele, hogy szeret a hibáin elcsámcsogni, talán azért, hogy kitalálja legközelebb hogyan csinálhatná jobban.
A válaszán elvigyorodom és megvonom a vállam is.
- Gondolom, jogos lett volna, de persze attól is függ, hogyan intézted a szakítást.
Kérdőn pillantok rá. Ha már ennyit elmondott, talán szüksége van rá, hogy kibeszélje, és egy vadidegen erre néha sokkal jobb, mint egy bizalmas barát. Végtére is, mit számít az, ha előttem beég? Lényegileg semmit. Egy senki vagyok. Nem kell látnia holnap, nem kell találkoznia velem egy hét múlva, sőt, ha úgy akarja, az életben nem kell többé beszélnie velem. Ez pedig azt is jelenti, hogy nem kell utólag szembesülnie velem, vagy a véleményemmel és nincs, nem lesz miért és ki előtt szégyenkeznie, vagy zavarban lennie sem. Ez pedig felszabadító érzés tud lenni.
- Szerintem akkor már mindegy lesz, van-e sapkád vagy nincs, nyuszika - közlöm vigyorogva.
Egyébként sem értem én ezt a nagy sapka mániát, már egész jó idő van, minek a sapka? komolyan nem értem miért kell még húsz fokban és ragyogó napsütésben is kötött téli sapkát hordani.
Hacsak nem bankrabló valaki, vagy kommandós. Bár az utóbbiak nincsenek odáig érte, csak muszáj nekik.
- Komolyan és igen, olyasmi.
Bólintok a kérdésre, majd elvigyorodom. Aztán megrázom a fejem.
- Nem, most nem, most csak egyszerűen kijöttem kocogni. Az ismerd meg városod program keretében minden nap más parkot keresek - teszem hozzá mókásan.
Bûnüldözés,hadügy
● ● Posztok száma :
150
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Anne Hathaway

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Szer. Ápr. 11, 2018 8:04 pm

- Hiszed vagy sem, nem tudom. Fogalmam sincs már, pontosan melyik résznél kezdtünk veszekedni. Talán ott, hogy miért nem beszéltem vele hamarabb az egészről... - látni az arcomon a fájdalmas grimaszt. Lehet, hogyha akarnám, fel tudnék idézni minden szót abból a veszekedésből. Mindent, ami akár csak kicsit is számít. De eszemben sincs kínozni önmagam. Ennyire biztosan nincs.
- A testvérem volt a mindenem - volt? Fel sem tűnik a múltidő, de ha esetleg szóba is kerülne, csak kis nyelvbotlás, ugye? Semmi több. Tagadok ezerrel és elég egyértelmű, hogy nem akarok erről az egészről többet beszélni. A testvéremről semmiképp.
- A szakítást... sehogy. Egyszerűen csak eltűntem - tudom, hogy ez nem a legjobb válasz, amit adhatok. Ezer meg egy újabb kérdést szül, amit igyekszek a lehető legkönnyebben lezárni.
- Közbeszólt az élet - ezúttal meg sem próbálom leplezni, hogy nem szívesen beszélek többet.
Sokkal könnyebb, amikor visszatérek a jól bevált módszereimhez, hogy kérdezzek. Hiszen könnyebb érdeklődni és meghallgatni, mintsem nekem válaszolni. Az egészet pedig érdekesebbé teszi, amikor ráhibázok és tényleg úgy tűnik, hogy egy egyenruhással beszélek.
- "Ismerd meg a várost" program? Ennyire új vagy erre? - érdeklődök, bár hiába említi a kocogást, én maradok a sétánál. Talán nem fogja bánni, ha még vagy tíz percig feltartom.
- Na meg miért pont Párizs? - faggatom tovább.

Középisk.
● ● Posztok száma :
152
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Cameron Monaghan

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Pént. Ápr. 13, 2018 10:57 am

Úgy gondolod, mármint így utólag, hogy hamarabb el kellett volna neki mondanod? Vagy ő gondolta úgy? Az volt a baja, hogy nem bíztál benne?
Észreveszem az apró grimaszt a srác arcán. Bántja a dolog, szerintem.
Figyelj, a dolgokat rendbe lehet hozni. Összevesztetek, de ha neked fontos, akkor ki is tudtok majd békülni. Megpróbálhatod, nem?
Komolyan nézek rá.
Csak volt? Ez így nagyon véglegesen hangzik.
De remélem, nem az van, amit a szavai sugallnak és nem halt meg a testvére. Az gáz lenne. De magyarázat is arra, mi akadt szét ebben a srácban. Azért mégis remélem, hogy nem ez a helyzet.
Aztán megcsóválom a fejem.
Sehogy? Csak eltűntél?
Halkan cöccögök.
Akkor jogos a pofon, mert ez nem elintézési mód, akkor sem, ha sok ostoba egyén azt hiszi. Nem jó neked se, meg a lánynak se. Szerintem még az sms vagy az email is gyáva megoldás. A kézzel írt levél, hát, talán egy körrel jobb. De tudod, akinek gyűrűt vettél, az annyit megérdemel, hogy odaállj elé, és elmondd neki, hogy a dolgok megváltoztak, hogy te megváltoztál és mi is a helyzet.
Fájdalmas dolog ugyan, de egyenes. És utána, bár talán nem azonnal, de mindkét fél dolgát megkönnyíti.
Lassan csóválom a fejem.
Na és mit mondott az élet? – kérdezek rá.
Kíváncsi vagyok, mi az, ami egy nyomorú sms-t is lehetetlenné tesz.
Aztán ő is kérdez, én meg bólintok.
Igen, ennyire. A vidéki lány Párizsban.
Széttárom a karjaimat és elmosolyodom.
Azért, mert ide helyeztek át, itt az új munkahelyem. És mivel túl messze laktam, költözni kellett. Az ingázás nem jött szóba. Ez a helyzet. Új munkahely, új kollégák, új lakás… új minden.
Bûnüldözés,hadügy
● ● Posztok száma :
150
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Anne Hathaway

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Szomb. Ápr. 14, 2018 6:12 pm

- Talán az volt a baj, hogy későn beszéltem neki erről. Mindenről, ami körülöttem zajlott akkor - akaratlanul is kicsit tovább jár ez az eszemben, mint kellene. Soha, de soha nem gondoltam át, hogy mi is robbantotta ki azt a vitát közöttünk. Mármint pontosan, mi.
- Nem sokat beszéltünk mostanság, úgyhogy csak... volt - mondom és hiába próbálok a fura, de jó fej srác lenni, ezúttal nem igazán megy. Hallani a hangomból a morgósságot. Régen ez fenyegetőnek tűnt, most viszont... nem vagyok benne biztos, hogy többnek hangzik, mint egy morcos kölyök duzzogása.
- Az élet, csak... azt mondta, hogy ennyi... - lényegében a fogaim között szűröm a szavakat egyre dühösebben. A kezeim a jól ismert módon ökölbe szorulnak, majd ki. Muszáj lenyugtatnom magam, nem kaphatom fel a vizet és nem tűnhetek őrültnek.
- De majd helyrehozom. Mindent helyrehozok idővel - teszem hozzá végül, amikor úgy érzem, képes vagyok újra uralkodni magamon. Viszont most már biztos, ami biztos, őt faggatom inkább.
- Áthelyeztek? Miért érzem úgy, hogy nem kinevezésről van szó? - érdeklődök, bár ott van a hangomban, hogyha nem akar válaszolni, nem fogom faggatni. Talán csak ő is beszélni akar, ahogy én tettem.
- Meg lehet szokni, hidd el nekem. Mindent meg lehet szokni és megtalálni benne a jót - mosolygok rá végül, de egy pillanat múlva már újra komoly vagyok, amikor a zsebemben lévő telefon megszólal. Reflexből nyomom ki, hiszen tudom, ki keres. Mindez pedig azt jelenti mennem kell. A megállapodásunk része, ideje betartanom a rám eső részt.

Középisk.
● ● Posztok száma :
152
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Cameron Monaghan

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Hétf. Ápr. 16, 2018 1:06 pm

- Az meglehet. talán úgy érezte, már nem bízol benne, titkolózol. Ez pedig nem jó érzés.
Hogy valóban így volt-e, azt természetesen nem tudhatom, hiszen mindent csak a srác nézőpontjából hallok, és az a minden is nagyon kevés. Rettentő kevés.
Kérdőn pillantok rá, láthatóan bántja, hogy eltávolodtak egymástól a barátjával.
- Vannak dolgok, amik félresiklanak, de ha akarod, megpróbálhatsz javítani a helyzeten. Nem gondoltál még rá, hogy újra megkeresd?
Végtére is biztos meg tudják beszélni, hiszen barátok voltak, fontosak voltak egymásnak.
Ahogy végiggondolom, alapvetően nem jut eszembe olyasmi, ami miatt ne próbálkozhatna, és ha nem sikerül, legalább elmondhatja, ő megpróbálta, akarta. Néha már ennyi is megkönnyebbülést jelent.
- Az élet? Ugye nem arra célzol, hogy a barátod... meghalt? - kérdezek rá csendesen.
Mert akkor tényleg nincs mit tenni, és az magyarázat lenne a fiú néhol kissé talán zavaros beszédére is.
Őszintén remélem, hogy nem erről van szó.
Bár a kezei ökölbe szorulnak, a hangja sziszegővé válik, mégsem önt el a félelem. Egyszerűen csak igyekszem arra is felkészülni, hogy esetleg nekem ugrik. Nem ismerem, nem tudom mennyit bírnak el az idegei.
Így nem is erőltetem a témát.
- Valamennyire pedig arról. Ez jobb pozíció, jobb munkaidő, nagyobb fizetés. Csak itt én vagyok az újonc. Fura érzés.
Nem minta ott akkora tapasztalatom lett volna, de azért pár évet csak lenyomtam a drogosztályon.
Visszamosolygok.
- Így igaz. Menni fog.
megszólal a mobilja, szinte nem is gondolkodik, úgy nyomja ki.
- Pedig lehet, hogy fontos volt. Meg se nézed, ki keresett?
Bûnüldözés,hadügy
● ● Posztok száma :
150
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Anne Hathaway

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Szomb. Ápr. 21, 2018 6:49 pm

- Meg fogom keresni... meg fogom vele beszélni... - hallhatóan csak félig szólnak a szavaim neki, viszont annál inkább magamnak. Már most arra terelődnek a gondolataim, hogyan is lehetne ezt megoldani.
Vagy éppen, hogy miért nem kellene. Miért kellene nyugton maradnom, mielőtt bombaként robbannék az életébe az igazsággal. ...aztán meghallom a halál szót...
- Tessék? - kérdezek vissza hirtelen felé kapva a fejem és a sétában is kicsit megtorpanva.
- Nem... ő nem halt meg - mondom egy kis bólintás kíséretében, de nem magyarázom túl. Eszemben sincs jobban belemerülni, mi is a helyzet. Ugyan már. Hiába egy idegen lényegének, akinek bármit elmondhatnék, eszemben sincs őrültet csinálni magamból.
- El fog múlni az újonc dolog. Ha nem is azonnal, de el fog. Amint megmutatod mindenkinek, milyen fából faragtak - értem úgy persze, hogy akcióban bizonyít.
Az egész beszélgetés felhozza kicsit a régi emlékeket, amikor én voltam újonc, sőt, gyakornok a kórházban. Valahol utáltam én lenni a "kis senki", de közben meg élveztem, hogy küzdhetek az elismerésért és bizonyíthatok... és főleg, segíthetek.
- Tudom, ki volt az. Egy valaki szokott keresni és a hívása azt jelenti, hogy otthon kell lennem fél órán belül, vagy vége az alkunak - nem magyarázok túl sokat, de látni, hogy máris a másik irányba vinne a lábam. Mégsem sietem el.
- Sajnálom, ahogy letámadtalak és azt, hogy most rohannom kell, de örülök, hogy találkozunk, Chris - húzódik őszinte mosolyra a szám, majd mielőtt futva indulnék az ellenkező irányba, még egy dolgot megjegyzek neki.
- Sok sikert a város felfedezéséhez és a beilleszkedéshez. Meglátod, millió csodás hely van itt és ki lehet fogni kevésbé kattant embereket is, mint én vagyok. Szia - és már rohanok is, pont olyan sebességgel tűnve el a szemei elől, mint ahogy beleütköztem.

(Azt hiszem, ez itt ennyi. Aztán ki tudja, mikor kerülnek még egymás útjába... Addig is köszönöm a játékot Smile )

Középisk.
● ● Posztok száma :
152
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Cameron Monaghan

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Vas. Ápr. 22, 2018 12:25 pm

Lelemény… biztos kell majd hozzá, meg bátorság.
A srácot nézem. Végül is az ő dolga, hogy megpróbálja-e valahogy rendbe rakni a dolgait. Ahogy érzem, ez nem lesz könnyű, de így meg… így láthatóan csak pörög rajta és nem tud továbblépni.
És ez felemészti.
Mi másért mondta volna el vadidegennek?
A válaszára bólintok.
Akkor nincs veszve semmi. Légy olyan, mint a víz! A víz mindig utat talál magának.
Ha akadály tornyosul előtte, megkerüli, vagy átvágja magát rajta, alászivárog és felbukkan a másik oldalon…

Elmosolyodom.
Előbb-utóbb el. Legkésőbb, ha nyugdíjba megyek majd.
Elnevetem magam. Nem vagyok hajlandó idegeskedni ezen. Ha másra nem, erre biztos jó ez a találkozás, hogy rájöjjek, semmiség az, hogy mit mondanak olyanok, akik személy szerint nem is annyira fontosak nekem, amíg azok, akik számítanak, és akiket szeretek mellettem állnak.
Komolyan bólintok.
Szigorúan ellenőrzött kimenő?
Aztán elmosolyodom.
Miattam ne késs el! El se hinnék az indokot, hogy eldumáltad az időt a parkban valami vén spinével.
Már nevetek.
Én is örülök. És szerintem nem vagy kattant, Mason! Szia!
Ő elrohan, vélhetően a legközelebbi buszmegálló felé, én meg folytatom a körömet a tavacska körül.

(Én is köszönöm. Smile  )
Bûnüldözés,hadügy
● ● Posztok száma :
150
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Anne Hathaway

Témanyitás ✥ Re: Bois de Boulogne erdõ •• Vas. Ápr. 22, 2018 12:41 pm

Alapító;;Segítõ ✥
● ● Posztok száma :