Tûzoltóállomás - Page 2
Üdvözöllek nálunk
Felhasználónév:

Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Postagalamb központ

Akik erre járnak

Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (57 fő) Szomb. Nov. 11, 2017 7:42 pm-kor volt itt.
Legújabb történetek

✥ Today at 1:52 pm ✥

✥ Today at 11:04 am ✥

✥ Yesterday at 10:09 pm ✥

✥ Yesterday at 9:34 pm ✥

✥ Yesterday at 8:05 pm ✥

✥ Yesterday at 4:00 pm ✥

✥ Yesterday at 10:24 am ✥

✥ Yesterday at 9:36 am ✥

✥ Vas. Okt. 14, 2018 3:59 pm ✥

Párizs lakói

Témanyitás ✥ Tûzoltóállomás •• Szer. Júl. 19, 2017 9:09 pm
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

First topic message reminder :

Forrás: google
Alapító;;Segítõ ✥
● ● Posztok száma :
2356
● ● Reag szám :
1548
● ● Keresem :
my babes
● ● karakter arca :
● ● Faceless

SzerzőÜzenet

Témanyitás ✥ Re: Tûzoltóállomás •• Pént. Ápr. 20, 2018 10:47 pm

Elnevetem magam Milo válaszán.
Két zokni? Mondtam már neked, hogy a déli végekről jöttem?
El nem tudom képzelni, hogy mennyire lehet ott hideg, én megszoktam Provence időjárását, nekem még ez a párizsi tél is kemény volt. Igen, jövőre tuti biztos, hogy veszek valami prémes tolldzsekit. Kevés lesz a bőrkabátom.
Pingvinek? Lehet, hogy nem lepődöm majd meg, így, hogy mondtad? És akkor arrafelé vannak pingvinmelegedők is? – kérdezek rá vidoran.
Igazság szerint az a jó az egészben, hogy elképzelem, vizuális vagyok, és látom magam előtt a helyzetet, ahogy Milo nem fán ragadt kismacskát ment, hanem pingvineket hajkurász a szeles belvárosban, hogy aztán egy központi melegedőbe vigyék őket.
A szám elé emelem a mutatóujjam, jelezve, hogy szót sem szólok, de azért megjegyzem a számot.
Te is lehúznád előttem az ajtót? – kérdezek azért rá.
Nem mintha süti nélkül jönnék vissza. Megígértem, meg is tartom. Hét férfi, meg a kedves titkárnő, aki kávét főz és gondolom, ő az aki ellátja a diszpécseri teendőket is. Az két torta lesz, és két pizzás doboz, hogy el tudjam hozni őket holnap. Nem probléma.
Nem szoktam csak úgy ígérgetni a levegőbe.
Aprót bólintok.
Gondolkodtam is rajta. Komolyan. Aztán odavágtam neki, hogy vagy visszavesz kicsit, vagy menjen, keressen nálam jobbat, ha talál.
A szám sarkában gonoszdi mosoly jelenik meg.
Erre még mindig a társam, és mintha kicsit visszavett volna az arcából. Szóval kicsit jobb a helyzet. Meg szerencsére nem kell mindenhova párosával mennünk, nem vagyunk összenőve, mint Starsky és Hutch. Még akár önálló feladatokat is kaphatunk.
Az arcom elkomorodik, amikor felel.
Jesszus…
Nem mondok többet. Mert mit lehet erre mondani? Tudjuk, hogy benne van a pakliban. Nála is. Nálam is. Azt hiszem, pontosan tudom, mennyire bele lehet tenyerelni. Milo is tudja rólam. Már tudja. De én felépültem. Van három hegem, ami talán nem mindenkinek tetszik majd, de egészben vagyok. Nem hiányzik semmim. Tudok járni. Tudok futni.
El sem merem képzelni, mi lett volna, ha a gerincembe kapok golyót. Nem akarom elképzelni! Próbálok nem gondolni ilyesmikre.
Szóval belőlem és belőlem. – Elmosolyodom. – És szigorúan vesszük, már én sem zsaru vagyok. De ez részletkérdés.
Lassan bólintok. Én ugyan nem szívom fel magam olyanokon, ha valaki nincs oda a rend őreiért.
Nem okvetlenül szeretik őket az emberek. És persze a zsaruk is ilyenek is, meg olyanok is. Vannak köztük elviselhetetlenek, de akadnak rendesek is. Volt szerencsém mind a két fajtához.
De ez mindenhol így van. Milo is segít végül, sőt, sokat segít. Ötleteket ad, nyomokat, kiszúr egy fura fickót a nyomi mobilos képeimen. Talán nem is tudja, milyen hasznos most.
De nem csak ezért örülök, hogy megismertem. A pingvines poénja tényleg felderített.
Gondolod? – kérdezek vissza. – Akkor majd megkérem őket.
Ki tudja? Talán igaza van. Inkább éreznék szívességnek, talán, mint parancsnak. Végtére is miért is ne?
Nekem nem gond – egyezem bele.
Milo újra a papírokra néz, láthatóan valamin töpreng, talán még egy ötlet… De már nem jut idő, hogy el is mondja. Megszólal a riadócsengő.
Kapásotok van – morgom.
Nem tartom vissza, nyilván nem.
Odaadom a főnök asszisztensének – felelem, és még hozzáteszem. – Oké, beszélünk még. Nagy kalappal a mostanihoz!
Szerencsét kívánni nem jó, és az elődjével történtek után kéz- és lábtörést se.

A névjegyem valóban ott hagyom, a hátoldalán a mobilszámom és az email-címem. Milo megtalál, ha akar.
A szavam is állom, másnap délután fél négy tájt sétálok be az állomásra, de már az első pillanatban látom, hogy nem a legjobb időpontban jöttem, mert a garázs üres. A fiúk valahol bevetésen vannak.
Ettől függetlenül a két teli pizzás dobozt, amit hoztam, igen, házi Tatin-torta van bennük, ott hagyom a főnök asszisztensénél, rajtuk egy kis cetlivel: Christől! Bon appétit!

// https://www.bbcgoodfood.com/sites/default/files/styles/recipe/public/recipe_images/tarte-tatin.jpg?itok=RxLILAEd  //

//Köszönöm én is  Smile  //
Bûnüldözés,hadügy
● ● Posztok száma :
150
● ● Reag szám :
140
● ● karakter arca :
Anne Hathaway

Témanyitás ✥ Re: Tûzoltóállomás •• Pént. Ápr. 20, 2018 11:11 pm

Alapító;;Segítõ ✥
● ● Posztok száma :