Konyha
Üdvözöllek nálunk
Felhasználónév:

Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Postagalamb központ
✥ Bátran üzenj ✥

Akik erre járnak
✥ Várunk mindenkit ✥

Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (57 fő) Szomb. Nov. 11, 2017 7:42 pm-kor volt itt.
Legújabb történetek
✥ feltörekvõk írásai ✥

✥ Today at 2:30 pm ✥
✥ Today at 2:11 pm ✥
✥ Today at 2:05 pm ✥
✥ Today at 1:11 pm ✥
Népszámlálás
✥ Párizs lakói ✥
Történet írók
✥ fantázia szárnyal ✥

Share| .

✥ Szeretettel Admin tollából
Témanyitás ✥ Konyha •• Szer. Aug. 16, 2017 2:53 pm

Forrás: google

Tilos a dohányzás!
Alapító;;Segítõ
Tell me your secrets
1223
● ● Posztok száma :
my babes
● ● Keresem :
I'm faceless
● ● karakter arca :

✥ Szeretettel Roisin Zoe Carvey tollából
Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Vas. Okt. 08, 2017 12:56 pm

Lucas && Roisin

Bár az étterem étlapján lévő desszerteket mindig igyekeztem az adott évszakhoz igazítani, úgy, hogy az étlapon lévő ételekhez is passzoljon, ez azért elég sok előkészületet jelentett. Úgy pedig pláne, hogy már hetekkel, hónapokkal előtte elkezdtem kísérletezni az új recepteken, hogy a megszokott, és mindenhol kapható sablonos finomságok mellett valami különlegességgel is elkápráztathassuk a vendégeket.
Imádtam ezt a kísérletezgetős fázist, ahogy napról napra tökéletesedett a recept – a krém selymesebb, az íz teltebb, a színek élénkebbek, a végeredmény pedig gyümölcstől illatozóbb lett, no és persze az sem volt elhanyagolható tény, hogy hogyan is néz ki! Elvégre Franciaországban vagyunk, és nem úgy van az, hogy valami ronda, de finom... kész műalkotás minden szelet sütemény, amit az ember étteremben vagy cukrászdában vesz!
Ha már tél, a könnyed, gyümölcsös ízek helyett kivételesen valami fűszeresebbre gondoltam, így két macaron között vacilláltam, melyik ízesétés lenne a megfelelő, amit a főnök elé is vihetnék bírálatra?
A crème brûlée-s, amit egy másik híres, francia édesség ihletett, apró grillázsdarabokkal a szélén, vagy inkább a saját szülőhazám ízvilágát tükröző, sós karamellás, Baileys-es a befutó inkább? Miután egy egész tállal csináltam mindkettőből, és egyedül túl elfogult voltam ahhoz, hogy dűlőre jussak, így már minden bent lévő kollégát körbekínáltam, legyen szó akár pincérről vagy szakácsról... egyedül egyvalaki hiányzott a sorból, mégpedig fő kóstolóm, Lucas.
- Mégis, hol a fenében van már megint? – nyújtogattam a nyakam elégedetlenkedve, ám hiába, sehol se láttam a fekete üstökét a sok csillogó fém között felbukkanni, így levágva a kis kötényemet a pultra, magam indultam el, hogy megkeressem – ha már a többiek szerint nem jelentett beteget mára.
- Lucas Morneault! Merre vagy?! Tud róla a nagybátyád, hogy elsunnyogod a munkát? – szólongattam, miközben a személyzeti részlegen bolyongtam, remélve, hogy valami életjelet csak ad magáról. Vagy lehet, hogy beállították leltározni a raktárba, azért nem láttam még ma? Esetleg csirkét pucol?

■ ■  nyamm ■ ■ credit

Keresk. és szolg.
Tell me your secrets
66
● ● Posztok száma :
Daria "Dasha" Sidorchuk
● ● karakter arca :

✥ Szeretettel Lucas Morneault tollából
Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Hétf. Okt. 09, 2017 12:36 am

Team Luisin

Reggel óta nem azt teszem amit kell. Úgy értem nem csak azt, hogy elmosogatok, hanem amire épp megkérnek. Azt mondjuk senki se veszi tudomásul, hogy míg segédkezek, addig gyűlhet a mosatlan és engem nyúznak meg érte, ha nincs elmosva például. Mert az holtbiztos, hogy az én feladatomat senki se fogja elvégezni, legyek bármennyire szerethetően idegesítő, ha az kell. Egy óra, ennyim volt arra, hogy azt a hegyet eltüntessem ami ott fogadott a mosogató előtt. Utána megint szükség volt a segítségemre, vagy épp a két kezemre és erőmre. Attól függ, hogy a folyamat cipekedő részét vesszük figyelembe vagy azt amikor tényleg az adott „alannyal” kell foglalkozni. Az meg történetesen a zöldség volt vagy most utoljára a kacsa. Nem is lett volna nagy baj, ha nem telek meg azzal a csodás gőzfelhővel a legelején. Ez persze minden szárnyasnál így van, egy idő után megtelik az orrom és a filmet elvágták. A hústól is elmegy az étvágyam, jó messzire elhúzódom amikor esetleg odateszik készülni, attól függ éppen olajban kell kisütni vagy teljesen másról van szó. Nem vagyok utálkozós, sem pedig érzékeny, csak van, hogy már az étel se kell, ha megteltem a gőzfelhőkkel. Ezért se kell a hús. Pláne úgy, hogy tudom nekem kellett megismerni az áldozatot nem másnak.
Aztán persze amikor az ember úgy hinné, hogy minden simán megy akkor jön az égi rossz akarat és sikeresen leöntöm magam a kacsa után maradt vízzel. Ehhez is az én csodás tehetségem kell. Ma amúgy is mindent nagyon balszerencsés szemlélettel figyeltem, igazából nem is itt voltam, hanem valami teljesen máson kattogott az agyam. Talán emiatt szívódtam fel tíz percre az öltözőbe és mosdóba, hogy lecseréljem a kacsa parfümös felsőt és a műszak végéig tisztán kibírni. Ez persze veszett ügy! Most is inkább a normalitás kedvéért nem ülök deréktól fölfelé vizes felsőben. Rosszabb esetben úgyis elküldenének melegebb éghajlatra, aztán rendbe szedni magam. Szóval ezt megelőzve szóltam, hogy hová megyek és jövök is vissza. Ezt persze nem közhírré téve, hanem nyugodtan, csendben, az hallja akinek kell, hogy mekkora egy béna vagyok a mai szent nap. Valójában az aggaszt, hogy most otthon Natalie egyedül mivel foglalja el magát, min agyal, elhiszi-e azt amit a tegnap mondtam neki. Tudom, nagyon okos húzás volt tőlem, hogy mindent pont így terveztem. Mármint, legyen ideje gondolkodni, Lucas mentes órák ezerrel, ma meg reményeim szerint tovább maradok. Abszolút ijesztő helyzet, aminek nem vagyok otthon a szemtanúja. Épp tisztán és mondhatni valamennyivel nyugodtabban sétálnék… sompolyognék vissza a konyhába, amikor szó szerint zeng a hely a nevemtől. Meg a rágalomtól, de az teljesen mindegy, mert mindig a nevemre figyelek fel jobban. Akárkiről is legyen szó éppen, most pont Roisin-ről van szó, de így meg még inkább mindegy.
– Csigalom, nyugavér Ro! Itt vagyok! – a folyosón, nem a konyhán, de az már nem az én hibám, hogy ma üldöz a szerencsétlenkedés.
– Hosszú lenne elmagyarázni merre jártam és mit csináltam, de az számít, hogy most itt vagyok. Nem? – teszem fel a kérdést végül, amikor sikeresen elérek hozzá. Ugye nem akarja hallani a kacsás esetemet? Ugye nem!?
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Words: nuku Music: Itt Note:  pirulo Ne, ne gondoljunk bele mennyivel viccesebb a Team Rocas  xD

Take risks. If you win you will be happy. If you lose you be wise. Ϡ
Egyetemista
Tell me your secrets
70
● ● Posztok száma :
● ● Keresem :
ϡ Dylan O'Brien
● ● karakter arca :

Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Kedd Okt. 10, 2017 8:40 pm

Lucas && Roisin

Hála az égnek, ha nincs is egyből „kéznél” Lucas, szerencsére nem kell tizenötször végigjárnom az egész épületet ahhoz, hogy a nyomára bukkanjak... rögtön első próbálkozásra sikerrel járok, amikor a folyosó túlvége felől meghallom a hangját.
- Csigavér? Hogy ti, franciák, így rájuk vagytok kattanva! – ciccegek egyet, ahogy közelebb sétálok hozzá, majd alaposan végig is nézek rajta – Mondanám, hogy ráérek, de sajnos az erős túlzás lenne jelent pillanatban, úgyhogy inkább majd máskor... – már ha el akarná mondani, mert nem vagyok sem az anyja, sem a főnöke, vagy barátnője, hogy ilyesmiket számon kérjek rajta, ellenben ahogy meglátom a nyúzott fejét, meg azt, hogy gondolatokban mennyire máshol jár, hát, az már csöppet beszédesebb.
- Nem szoktál te ilyen lenni... – állapítom meg nagy bölcsen, ahogy a homlokomat ráncolva fürkészem a vonásait, mint ha képes lennék olvasni belőlük, és kitalálni, hogy mi történhetett, holott sajnos – vagy szerencsére? – nincs ilyen szuper képességem.
- Igazából a segítségedre lenne szükségem. Vagy inkább a véleményedre, az talán pontosabb lenne, épp az őszi desszertekkel kísérletezek. De az most ráér! – legyintek a kezemmel, hacsak nem kezd el most rögtön azzal győzködni, hogy de márpedig most azonnal sütizni akar, akkor bizony még maradunk egy kicsit itt, a folyosón, távol a kíváncsi fülek és szemek elől.
- Az, hogy bal lábbal keltél, elég snassz kifogás lenne, szóval ki vele, Lucas! Mi történt? – meghalt a kiskutyája? – már ha van neki – vagy a szülők akadékoskodnak? Az egyetemről kapott rossz híreket? Vagy a lakótársával veszett össze? Vagy a lakótársa már a barátnője is? Ki tudja követni ennyi kolléga magánéletét! Mindenesetre hallgatóságnak jó vagyok, segítek is szívesen, de ha mégsem tudok, legalább könnyíthet a lelkén.
- Amúgy ne vedd sértésnek, de... olyan a szagod, mint valami kacsának. – jegyzem meg apró kommentként, csak úgy, mellékesen. Vajon valami új parfüm, vagy az említett szárnyasokkal kellett dolgoznia? Remélem, hogy az utolsó, mert az első elég ramaty ízlésről árulkodna. Szerintem.

■ ■  Rocas? xD a Luisint is Louise-nak olvastam elsőre nyamm ■ ■ credit

Keresk. és szolg.
Tell me your secrets
66
● ● Posztok száma :
Daria "Dasha" Sidorchuk
● ● karakter arca :

Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Szer. Okt. 11, 2017 10:25 pm

Team Luisin

– Van egy csomó csigás mondásom ha érdekel, de hiába vagyok francia ha hiszed, ha nem az éticsiga nem szerepel az étlapomon. – nevetek, jó szerintem ő anélkül is tudja, hogy én például csak viccelődni szoktam a csigákkal, nem elfogyasztani őket. Erre meg még szerintem a halálomon se lehet majd rávenni, amilyen hajthatatlan vagyok ilyen téren.
– Érthető, most úgyse terhelnélek le ilyesmivel. – jobb is, még több okot adnék neki arra, hogy a fejét fogva meneküljön esetleg tőlem, ma. Ezért próbáltam a munkába temetkezni, meg is lett a csodás következménye. Szerintem ha csirkét kellett volna pucolgatni akkor is ugyanez lenne. Napi szerencsétlenkedés Lucas módra felsőfokon. Ami elég kiábrándító. Az első hetekbe ez talán el is ment volna, de nem most. Ám úgy tűnik még mindig tudok meglepetéseket okozni saját magamnak, meg a környezetemben élőknek is.
Ez a belső harc eredménye, talán abba kéne hagynom, nem ennyit agyalni a dolgokon. Mert semmi értelme és a jelek szerint csak fejfájást okozok saját magamnak. De persze, hogy lebukok Roisin előtt. Aki ismer az tudja, hogy milyen vagyok és észre veszi ha valami változás ért.
– Nem, valóban nem szoktam ilyen lenni. – értek vele egyet, mert hát ez az igazság, tagadni szerintem most úgy se tudnék semmit.
Amikor elmondja miért keresett felcsillan a szemem. Egyrészt azért mert tudom, hogy milyen finomságokkal lát el, aztán vagy megfogadja a tanácsom vagy nem, de úgyse én mondom meg hogy határozottan mit válasszon. Számít Ed véleménye is, sőt túlnyomó részt az övé, ám Ro minket, engem is megkérdez szóval… hízok. Jó csak viccelek, tényleg. Ilyesmi miatt nem aggódom.
– Eddig mindig finomakat készítettél, szerintem most se lehet ez másképp. – legalábbis azóta biztosan, amióta itt vagyok. Tehát a mindig szó azután érvényes, hogy megbízott bennem és megkínált a desszertekkel. Úgy értem, azt is valahogy kihízelegtem. Nem vagyok kívánós, gyerekként se haltam bele, ha esetleg a játszótéren az egyik velem egy idős kisgyerek csokoládét majszolt, vagy bármi mást amit én is szeretek. Kivéve ha éhes vagyok, akkor lehet, hogy gondolkodás nélkül fogadok el mindent amit elém tolnak.
– Gondolom kíváncsi vagy a részletekre. – felsóhajtok, de csak költői kérdésnek szánom, mert már mondom is tovább.
– A tegnap elmondtam a lakótársamnak, hogy szeretem és ma magára hagytam őt. Tudom, minek vártam ennyit ha elmondhattam volna neki tegnap előtt is, de aki bénán tervez előre, az így jár. Most meg amiatt aggódom, hogy vajon mit gondolhat. – bizonyára semmi jót, mert magára hagytam és még pluszba is maradok ma. Tehát gondolkodni bizonyára elegendő ideje lesz.
– Ennél sokkal rosszabb volt, elhiheted. Örülhetsz, hogy nem láttad az esetet.
Words: nuku Music: Itt Note:  pirulo Tudom, tudom. xD

Egyetemista
Tell me your secrets
70
● ● Posztok száma :
● ● Keresem :
ϡ Dylan O'Brien
● ● karakter arca :

Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Csüt. Okt. 12, 2017 6:32 pm

Lucas && Roisin

- Na, majd egyszer ha sok szabadidőnk lesz, elkápráztathatsz vele, hogy mennyi az annyi. Egyébként csak így kíváncsiságból, kóstoltad már egyáltalán? Vagy már a gondolatától is a hideg szaladgál a hátadon? – eddig mondjuk én sem bírtam rászánni magam, de ha már Franciaországban élek, és olyan sokan szeretik, akkor olyan borzalmas csak nem lehet... igaz, eddigi tapasztalataim alapján inkább az idősek szeretik, a fiatalok tetszéség kevésbé nyerték el a kis nyálkás csúszómászók. Egyszer lehet, hogy ki kéne próbálni, már persze nem a mélyhűtős változatot, hanem valami normálisan elkészített, éttermi változatát.
Rövid kis kitérő mielőtt rátérnénk a lényegre, mert a fenébe is, Lucas nem szokott ilyen... kelekótya, szétszórt lenni, mint most. Nekem is feltűnt, pedig nem is vagyunk puszipajtások, csak a munkahely falai közt boldogítjuk egymást mióta a nagybátyja felvette.
- Nem is az a fő kérdés, hogy ehető-e, reméltem, hogy azt a lécet ennyi tapasztalattal már meg tudom egyedül is ugrani, inkább azon lenne a hangsúly, hogy melyik a jobb? A tökéletesebb? – melyik passzolna jobban a téli menühöz? Esetleg csak simán finom, vagy olyan finom, hogy mást se akarna utána enni? Törekedjünk a legjobbra, ugyebár.
- Még szép, hogy az vagyok. Olyannak ismertél meg, aki nem foglalkozik ilyenekkel? – én?! Aki hetekig bír kattogni azon, hogy egy adott sütemény milyen díszítést kapjon, melyik lenne a legtökéletesebb? Arról nem is beszélve, hogy kinek nincs kedve némi magánéleti pletykálkodáshoz? Én aztán abszolút kapható vagyok rá, sőt mi több, lelkes hallgatóság vagyok.
- Várj... jól értettem, szerelmet vallottál neki és leléptél? Meg se vártad, hogy mit szól? Azóta nem is láttad? Mert az elég gáz lenne...– pislogok nagy szemekkel, mint pocok a lisztben, mielőtt még az ég felé emelném a tekintetemet. Ez most komoly, Lucas?
- Hát, az, hogy minek vártál annyit, engem még mindig kevésbé zavarna... mármint... érted, ne vedd magadra, de tudjuk, hogy ti fiúk milyen nyuszik tudtok lenni ilyen helyzetekben, szóval az inkább siker, ha végre elmondtad neki. Legalábbis adott szituban én tuti hasonló véleményen lettem volna. – fejtem ki bővebben, hogy mire is gondolok, amikor eszembe jut egy apró, nem elhanyagolható apróság... történetesen az, hogy – Várj, Luc... és mi a helyzet amúgy a szobatársaddal? Ő is érez valamit irántad, vagy... valami hasoló váratlansággal érhette a dolog, mint ha most én vallanék szerelmet neked? – nézek rá gyanakodva, mert ha kölcsönös az érzés, akkor csak szurkolni tudok nekik! Ha viszont csak csóri kollégám zúgott bele a lányba, aki semmi hasonlót nem táplál iránta... az meg kínos, nem is kicsit.

■ ■  nyamm ■ ■ credit

Keresk. és szolg.
Tell me your secrets
66
● ● Posztok száma :
Daria "Dasha" Sidorchuk
● ● karakter arca :

Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Csüt. Okt. 26, 2017 5:36 pm

Team Luisin

Majdnem elröhögöm magam, de most inkább nem. A végén úgyis én jönnék ki belőle rosszul és most semmi kedvem sincs megbántani ilyesmivel Ro-t, hogy szemberöhögöm, mert tényleg kíváncsi a csigás beszólásaimra. Ehelyett inkább csak bólintok, hogy talán majd egyszer előkészítek neki egy ilyen listát. Mivel meg amúgy is tudom, hogy a rokonaimon kívül sokan alig tudják elolvasni a kézírásomat, inkább felolvasom neki, mert negyed állásban esetleg még egy orvosit is simán bevállalhattam volna ha nem más mellett döntök. Legalábbis a kiolvashatatlan betűim erről árulkodnának egy kívülálló számára. De amúgy nem. Olvasható, csak nem mindenki számára. Azonban nem maradok szótlan. Nem a csigás dolgokat tervezgetem ám, hanem máson agyalok.
– Ki fogsz röhögni, meg alapjáraton nem látszik rajtam, de válogatós vagyok az étel terén. Jó kevés olyan van amit nem eszek meg, de például a csúszómászók ide tartoznak. – meg amúgy is, engem nem lehet ilyesmivel csak úgy elbolondítani. Hogy finom, edd csak meg és miegymás. Majd esetleg vénember koromba, amikor már tisztára szégyen lenne csigaevés nélkül meghalni. De most még nem. Az eszem a helyén van, csigát meg nem eszek. Szerencsénkre. Annál sokkal jobban sajnálom szegény szerencsétlen szomorkodó csiguszokat.
– Jó na, tuuuudom én, hogy ügyes vagy, csak vicceltem. – pusztán így próbáltam leplezni a saját sületlen problémámat, de nem sikerült. Szerintem. Ezért is inkább döntöttem úgy, hogy elveszem az egyiket, ami külsőre csak úgy kínáltatta magát, meg persze a másikat is, merthogy mégse árválkodjon ott egyedül. Csakhogy most a szakértelmemre van szüksége, nem pedig a gyors megrágcsálásra és a véleményem hiányára.
– Aki kíváncsi az hamar megöregszik, de te még fiatal vagy, szóval mindegy. – mondom ezt úgy, mintha legalább harminc évvel lennék idősebb nála, de amúgy nem. Ezt mindenki tudja, meg látszik is, hogy nem ötvenegy éves vagyok.
– Mi? Én nem léptem le? Hogy lépjek le? Velem lakik. Nem könnyű csak úgy lelépni tőle. Nem hagytam magára. Pont ez az. Hanem most van egyedül. Amíg én itt vagyok és ki tudja miket gondol, hogy ezelőtt pár nappal ami előtt szabad lettem volna miért nem mondtam el. Hogy esetleg direkt így rendeztem. Amúgy direkt így rendeztem, csak nem gondoltam volna, hogy ennyire hiányozni fog a jelenléte. – magyarázok, amikor meg úgy érzem, hogy szünetre van szükségem végre megkóstolom az egyik macaront. A sós karamellásat. Felvonom a szemöldököm, mondjuk érdekes. Így elsőre. Nálam ez meg mindig jót jelent, mert felkelti az érdeklődésemet. A megjegyzésére, hogy mi férfiak alapjáraton túl sokat várunk ezzel és félősebbek vagyunk, ezt meg inkább sikernek kellene vennem csak bólintok egyet. Végül is, ami igaz az igaz, plusz tele szájjal nem szoktam beszélni.
– Nem mondott semmi rosszat. Sőt lehet, hogy túl sokat tudok és ez is egy baj, mert még inkább aggódok miatta. Érdekel a véleménye, ha ő nincs jól, akkor én se. De… szeret. – mondom ki végül, amit igazából a legelején ki kellett volna már.

Words: nuku Music: Itt Note:  pirulo

Egyetemista
Tell me your secrets
70
● ● Posztok száma :
● ● Keresem :
ϡ Dylan O'Brien
● ● karakter arca :

Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Csüt. Nov. 02, 2017 9:53 pm

Lucas && Roisin

Egyszer még behajtom Lucason a csigás szólásokat, annyi szent, mert így, hogy nem született francia vagyok, csak nemrégiben költöztem ide, kíváncsi vagyok minden hasonlóra - szerintem kimondottan érdekesek, és jobban meg is ismerhetjük ezeken keresztül egy adott ország kultúráját. No de a csigák helyett most akadnak fontosabb témák is, például az, hogy mit szerencsétlenkedett a kis kuktánk a délelőtt folyamán, vagy épp mit szól a teszt alatt álló macaronjaimhoz? Arról nem is beszélve, hogy ez a szerelmi vallomásos téma is igencsak érdekesnek ígérkezik!
- Válogatós vagy étel terén, két másodperccel később meg már azzal büszkélkedsz, hogy kevés olyan van, amit nem eszel meg? Lucas, csak én érzek ebben némi ellentmondást? - vonom fel a szemöldökömet, mert ha tényleg így van és nem csak nyelvbotlás volt, akkor bizony némileg bővebb magyarázatra szorul még ez is, az azonban egyértelműen átjött, hogy a csigák eddig kimaradtak az életéből. Vagy kóstolta őket, és nem nyerte el a tetszését, azért hanyagolja őket, részletkérdés.
- Reméltem is. - sandítok rá komolyan, de aztán csak elmosolyodok, elvégre hiába csak segéd a konyhán, attól mi is csak kollégák vagyunk, nem vagyok a főnöke, vagy ilyesmi, eszem ágában sincs megenni vagy leteremteni - arra biztosan akadnak bőven mások...
- Sosem hallottad még azt, hogy a nők örökké tizennyolc évesek maradnak? - kérdezek vissza, ha már a kor kerül szóba, de szerencséje, hogy gyorsan javítja magát, az meg pláne mulatságos, hogy mindezt úgy mondja, mint ha ő valami hú-de-sokat látott aggastyán lenne... Holott? Nagyjából egy idősek vagyunk.
- Attól, hogy együtt laktok, még le tudsz lépni... Azt ne mondd, hogy nincs egy ismerősöd vagy rokonod sem a városban, akinél ne tudnád meghúzni magad, ha úgy adódik. - vonom fel a szemöldökömet, hisz úgy tudom, a nagyfőnökünk, Ed is a rokona, szóval erről ennyit, amikor viszont folytatja, csak értetlenül pislogok rá, hogy... ez most komoly?
- Lucas... ne sértődj meg, de szerintem kicsit túlbonyolítod ezt az egészet. Nem kell egyből összeesküvés-elméleteket gyártani. Ha ő is hasonlóan érez, akkor szerintem örül, hogy végre összeszedted a bátorságodat és bevallottad. És ha ennyire rágódsz miatta... miért nem hívod fel? - dobom be ötlet gyanánt, hisz ha ez az, ami annyira eltereli a gondolatait a munkáról, talán neki is megnyugvást jelentene, ha tudná, hogy minden rendben, és nem rágódna feleslegesen.
- Túl sokat tudsz? Mármint... hogy értve? - kérdezek vissza értetlenül, miközben felmerül bennem a gyanú, hogy talán több mindenről van szó, mint amit Lucas megosztott velem. Igaz, ha nem akar az élete minden részletébe beavatni, végképp nem fogom erőltetni, csupán segíteni szeretnék, hogy egy fokkal jobban érezze magát, vagy legalább ne stresszeljen ennyit feleslegesen.

■■  nyamm■■credit

Keresk. és szolg.
Tell me your secrets
66
● ● Posztok száma :
Daria "Dasha" Sidorchuk
● ● karakter arca :

Témanyitás ✥ Re: Konyha •• Szer. Nov. 15, 2017 9:49 am

Team Luisin

Szeretek itt lenni, tény ugyan, hogy a beszokásom első néhány napját simán kitörölném az életemből, mert nem vagyok rá büszke, mennyi marhaságot voltam képes művelni. Mostanra azonban vélhetőleg elég nyugodtnak lehetne nevezni, ha a mai furcsaságot leszámítjuk. Jó nem foghatok mindent a tegnapi eseményekre. Szimplán csak a baj, hogy még mindig nagyon hihetetlen és fogalmam sincs miként kéne kezelnem a dolgokat. Zavarhatom őt egyáltalán ilyen furcsaságokkal, amikor ő biztos elfoglalt és esetleg nyugalomra vágyik? Amit az én hangomat hallva biztos nem kaphat, mert… Bizonyára közölném vele, hogy hiányzik és látni akarom. Amivel megint csak magamat égetném le előtte. Még úgy is, hogy tudom már nincs mit titkolnom előtte. Lehetek nyugodtan őszinte. Csak az a baj, hozzászoktattam magam ehhez a bonyolult gondolathoz, hogy véletlenül se mondjak neki ilyeneket mert félreért és ki tudja mi történik. Most már semmi. Hiszen tudnom kéne, hogy nem fogom elveszíteni őt, vélhetőleg.
– Nem érzed ki belőle a csiga tekervényt ugye? Jó elmagyarázom. Az ételhez kell egy jó szakács aki megkedvelteti velem az újdonságot, egy nagyszerű tálalás és mennyei íz. Ha valami hiányzik a három fontos dolog közül vagy csak a szakács jó és a tálalás, de az íz nem… Akkor persze, hogy kétszer meggondolom mikor fogok valamit enni az illetőtől vagy azt amivel megkínált. Étel terén is számít az első benyomás ám. – most bizonyára visszakérdezhetne, hogy honnan tudom ha például kaját rendelek milyen a szakács. A válasz egyszerű lenne: az ételről, ami arról árulkodik, hogy aki készítette az tudja mit csinál és hogyan kell elkészítenie az adott ínyencséget. Vagy ha nem is azt, akkor megszokottságot, ami például akár lehet maga a pizza és különféle ízvilága.
– Bonyolult ma követni ugye? – sóhajtok fel, mintegy beismerve, hogy nem is vagyok ma teljesen normális. Mondjuk máskor se szerintem, de ma felettébb máshol vagyok.
– Most valljam be, hogy annyinak is néztelek, amíg ki nem derült a születésnapodon, hogy nem annyit ünnepelsz már? – itt most nem akarom megemlíteni, hogy mennyire pazar a kormegítélő képességem. Például Roland osztálytársai közül is simán mondtam volna egy néhányra, hogy megvannak már legalább tizenkilenc évesek, közben meg dehogy, csak úgy tűnik. Így érthető ha az idősebbeket fiatalabbnak nézem és hasonlók. Ezért is vigyorgok a végén, hogy azt higgye tényleg csak tréfálkozok ezzel. Holott nem. Nem kell tudnia arról, hogy ebben is mennyire béna vagyok.
– Van néhány lehetőség, de ha nem lenne akkor mennék hozzád gondolkodás nélkül. Hogy az otthonodban is boldogítsalak téged a jelenlétemmel és a hülyeségeimmel. – csak tréfálkozok, most már tényleg, nem hiszem, hogy ha égető lenne a helyzet akkor ilyesmivel zargatnám őt. Ki tudja… kicsinálna a barátja és társai szóval elég ha az én életemet bonyolítom az övét nem kell.
– De… Egyszerűen csak ha róla van szó akkor nagyon lassan lépek meg dolgokat. De csak azért mert nem akarok rossz döntést hozni. Persze tudom, hogy ez néha lehetetlen, ahogy tökéletes ember sincs és mindenkinek a hibáiból kell tanulnia, különben az elkövetkezendőkben nem okul semmiből sem s, újra elköveti ugyanazokat a tévedéseket. – nem szeretek szégyenkezni, persze ez se látszik rajtam, mert tudok úgy tenni, hogy valami nem érdekel, de ez csak a látszat ugyebár. Aki meg ismer már az tudja, hogy ilyenkor holt biztos, hogy ég az arcom.
– Igazából azt is mondta, hogy mással össze se költözött volna. De velem igen, tehát… – itt egy pillanatra elgondolkodom, na igen nem tudom mi lehet a magyarázatom a tehát után.
– Tehát csak nem utálhat és többről van szó. – fejezem be végül a gondolatomat.

Words: nuku Music: Itt Note:  pirulo

Egyetemista
Tell me your secrets
70
● ● Posztok száma :
● ● Keresem :
ϡ Dylan O'Brien
● ● karakter arca :

✥ Szeretettel Sponsored content tollából
Témanyitás ✥ Re: Konyha ••