Raoul házrész - Page 2
Üdvözöllek nálunk
Felhasználónév:

Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Postagalamb központ

Akik erre járnak

Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (57 fő) Szomb. Nov. 11, 2017 7:42 pm-kor volt itt.
Legújabb történetek

✥ Today at 3:36 pm ✥

✥ Today at 8:51 am ✥

✥ Yesterday at 10:05 pm ✥

✥ Yesterday at 10:00 am ✥

✥ Pént. Szept. 21, 2018 9:23 pm ✥

✥ Pént. Szept. 21, 2018 8:53 am ✥

✥ Pént. Szept. 21, 2018 8:05 am ✥

✥ Csüt. Szept. 20, 2018 10:34 pm ✥

Párizs lakói

Témanyitás ✥ Raoul házrész •• Kedd Jan. 16, 2018 10:11 pm
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

First topic message reminder :

Alapító;;Segítõ ✥
● ● Posztok száma :
2326
● ● Reag szám :
1530
● ● Keresem :
my babes
● ● karakter arca :
● ● Faceless

SzerzőÜzenet

Témanyitás ✥ Re: Raoul házrész •• Csüt. Aug. 23, 2018 11:17 am

Mosolyogva tekintek rá. Előre elképzelem a jeleneteket, noha Piroskával egész jól elvagyok, nem tudhatom, miként reagál más társaságában rám.
- A konyha elég felszerelt, ha valamit még szükséges beletenni, jelezze... jelezd, s meg lesz oldva.
Ahogy mondja a történetet, teljes figyelemmel felé fordulok. Túl ismerős a felépítés, túl.. én.
- Egyes elméletek szerint vannak, akik emlékeznek előző életekre. Itt az a furcsa, hogy az évszámok nem stimmelnek.
Isten ments, hogy komoly hangsúllyal mondjam. Aki nem hisz, az inkább őrültek házába csukna, csak ne kelljen szembenéznie a valósággal. Így inkább csak megjegyzés szintjén ütöm meg a hangnemet.
Nem faggat tovább, megkönnyebbülök. Nem vágyok arra, hogy furán nézzenek rám, úgy meg pláne nem, hogy albérlőm az. Mert részemről már biztos, hogy kiadom neki a házrészt.
- De ugye, nem most akarsz fejest ugrani a dobozokba? - Nevetek fel. Még a végén a kezembe kell fogni valamit és akkor oda a renomém. Nem véletlenül dugom zsebre a kezeim sem.
Nagyot sóhajtok megkönnyebbülten, mikor végül kimondja a döntését.
- Nagyszerű! - Mosolyogva felelek, majd az összeget is megmondom. Hogy megdelelő leaz-e számára, az makd mindjárt kiderül.
Piroska máris megtalálja az egyik ablakot, s kényelmesen elnyúlik rajta.
- Ha van valahol holmid, a költözésben is segítek. Illetve, hogy mikor költözöl.
Segíteni szeretek. Az élet sokkal egyszerűbb úgy mindenki szamára, hogy aki tud adni, az meg is teszi. Mindenki jól jár.
Civilek
● ● Posztok száma :
34
● ● Reag szám :
25
● ● karakter arca :
Ben Barnes

Témanyitás ✥ Re: Raoul házrész •• Szer. Aug. 29, 2018 12:48 pm

Komolyan bólintok.
- Szerintem így elsőre megvan minden, ami kellhet. Ahogy mondtam nem vagyok mesterszakács, nincs szükségem kacsafacsaróra, de fagyigépre sem. Nem tervezek semmi olyasmit, ami felforgatná a házat... De majd meglátod.
Aztán beleegyezően bólintok.
- Ígérem szólni fogok, ha valamivel nem boldogulok, vagy bármi meghibásodna. Bár igazság szerint én ennek alig látom esélyét. Nagyon szép minden.
Teljesen komolyan mondom. Látszik, hogy az egész ház rendben van tartva, mindenre odafigyeltek, elhanyagoltságnak nyoma sincs.
Könnyedén mosolyodom el.
Aztán persze mesélek is, illetve inkább beszélgetünk és a történet szinte magától kerül elő.
Raoul figyelmesen hallgat, egy pillanatra úgy érzem, mondani akar valamit, de végül nem szól közbe.
- Lélekvándorlás? Igen. Nagyon sokan hisznek benne. Ha már itt tartunk a hinduk mindenképp, és ők nem kevesen vannak, de másoktól is hallottam már, hogy előző és következő életeket emlegetnek. Bár én magam nem vagyok otthon az ezotériában, de sokan hisznek ebben.
Elgondolkodva nézek rá.
- Meg nem tudnám mondani, hogy valójában létezik-e ilyesmi. Gondolom, először kételkednék. Azt hiszem elég földhözragadt vagyok. De ki sem zárom. Az biztos, hogy jó zsaruként kíváncsi lennék a bizonyítékokra.
Újra csak bólintok.
- Igen, igazad van. Ez is fura volt. Ha a lélekvándorlást tekintenénk magyarázatnak és azt, hogy emlékezhetünk az előző életeinkre bizonyos körülmények között, akkor a srácnak jóval fiatalabbnak kellett volna lennie, nyolc vagy kilenc évesnek... Hiszen elméletileg egy kiszabaduló lélek, ha azonnal testet is foglal magának... és nem vár ki tudja mennyi ideig a visszatérésre, akkor mondjuk az első test leállása után...hmmmm... - töprengve nézek Raoulra - mondjuk másnap... vagy kilenc hónap múlva érkezik. nem? Itt van rögtön az a kérdés is, hogy a kisbabák mikor kapják a lelket? Mikortól számít külön individuumnak a magzat? És persze innen ered a vita az abortuszról is. Vajon mikor számít érző lénynek az ember? A fogantatás pillanatától, vagy csak a születéstől? Vagy valahol a kettő között van egy pont? Te mit gondolsz?
Kíváncsian pillantok rá.
- És persze ott a másik fele is a dolognak. Vajon mikor számít valaki halottnak? Ezen is lehet vitatkozni, mindenféle érveket felhozva.
megvonom a vállam, elmosolyodom.
- És persze a hallhatatlanság kérdése a következő.
A dobozokra mutatok.
- Vajon találunk leveleket is majd? És ha igen, általuk újra életre kelnek majd azok, akik írták őket, és azok akikről szólnak? Ez is egyfajta halhatatlanság nem? És persze ott a sokkal ősibb módszer is... - Halkan elnevetem magam.
- Szólj ám rám, ha elkalandozom! - kérem, majd újra a dobozokra pillantok. - Ezek nem mennek innen sehova sem. Szóval van időnk.
Végül Raoul megmondja az összeget is.
Meglepve pislantok rá, mert tényleg baráti ár, és szerencsére vállalni is tudom. Egyszerű rendőrként is beleférne, az ügynökségnél meg szerencsére kicsit jobb a fizetés.
- Ez teljesen jó így nekem. Kezet rá? - kérdezem.
Felénk még mindig szokás így megpecsételni a megállapodásokat, bár gondolom lesz majd egy hivatalos bérleti szerződés is. Nekem nincs ezzel semmi gondom.
Az ajánlata viszont már más tészta. Az nem lett volna kötelező.
Elmosolyodom.
- Van pár dolgom, igen. Nem vészesen sok, de nagyon örülnék, ha tudnál segíteni. Metrón nehéz lenne áthurcolkodni. De kocsival meg lehetne oldani.
Kérdőn pillantok rá, nem is figyeltem, van-e garázs, vagy milyen autók állnak az utcán a ház előtt.
- Neked mikor lenne alkalmas? Mikor költözhetek?
Magamban drukkolok, hogy a hétvégén megoldható legyen.
Bûnüldözés,hadügy
● ● Posztok száma :
148
● ● Reag szám :
138
● ● karakter arca :
Anne Hathaway

Témanyitás ✥ Re: Raoul házrész •• Vas. Szept. 16, 2018 8:04 pm

- Kacsafacsaró? Az mi? – Nevetem el magam. – Fagyigép van, de ha gondolod, kidobhatom.
Felelem könnyedén, miközben figyelem a reakcióját.
- Na, ezt soha ne jelentsd ki ilyen határozottan. A szomszéd is azt mondta, nem lesz baja a kerítésnek – erre beleparkolt a fia az új terepjáróval, kis híján a nappalimban kötött ki, de felfogta az esőárok.
- Ennek örülök – pillantok körbe, mosollyal. – Mármint, hogy tetszik.
Széles mosoly jelenik meg a képemen.
- Brilliáns megkerülése annak, hogy kimondd, nem hiszel benne, vagy netán mégis.
Nem kérdezek rá, nem kérek igazat. Nem az én asztalom és életem, a hittel együtt. Nekem bőven elég a tárgyak fogdosása (oké, egy kézfogás is kiüti a biztosítékot), és hogy imádnak pakolni nálam.
Mégis elmondja. Én viszont nem kötöm még az orrára, helyette előveszek egy cetlit és felírom a bolt pontos címét, a neve nélkül. Átnyújtom neki.
- Azt nem mondom, hogy bizonyítékokat találsz. Inkább még több kérdést.
Komoly érdeklődéssel hallgatom végig, karba font kézzel. Sokan elhatárolódásnak könyvelik el, éljen némely szakember sekélyessége hivatalos formává vált. Valójában teljességgel koncentrálok Chris szavaira.
- Nem tudom. Ennyire nem gondoltam bele mindebbe. Az viszont bizonyos, hogy ezek alapján mégis hogyan működik ez a lélekvándorlás? Vagy ez nem az volt?
- Hallani hallak – vigyorgok.
- Milyen ősi módszer? – A fenébe. Inkább váltok. – Lehet akár egy jó regényt is írni belőle – felsóhajtok. – A költői vénám elveszett valahol a... nem tudom, hol veszítettem el – sandítok Chrisre.
- Rendben – bólintok.
Majdnem! Majdnem beugrok a kézfogásnak!
- Nekem az adott szó is tökéletesen megfelel. Holnap hozom a szerződést, de akár már ma is beköltözhetsz.
Ismét elnevetem magam. A mai nap jóval többet nevettem, mint eddig az elmúlt hónapban. Talán még többet kéne a boltban is dolgoznom. A savanyú céklát csak enni szeretem, nem eljátszani.
- Van kocsi, van kisbusz és utánfutót is tudunk rendelni, a szomszédnak is van, elkérem tőle.
Elgondolkodom.
- Pénteken nem igazán megfelelő, sze... szombaton délelőtt is elfoglalt leszek – lévén szeánsz lesz pénteken és általában az ki is üt másnap délig.
- Szombat délutánra összekapom magam és ahová mondod, oda megyek kocsival. Addig össze tudod pakolni az első adagot. A szekrényeket ne, azt bízd rám – nevetem el magam.
Civilek
● ● Posztok száma :
34
● ● Reag szám :
25
● ● karakter arca :
Ben Barnes

Témanyitás ✥ Re: Raoul házrész ••

Ajánlott tartalom
✥ ✥

Raoul házrész